فصل هشتم فیلترها

فصل هشتم فیلترها
فیلترگذاری در فتوشاپ عبارت است از اعمال افکت های حرفه ای بر روی تصویر که به صورت آماده در اختیار ما قرار دارند. برای مثال با فیلترهای فتوشاپ می توان تصویری را مواج کرد و یا به صورت تکه های پازل درآورد. مثال ملموس تر فیلترها وب سایت و اپلیکیشن هایی مثل PhotoFunia هستند که تصویری را دریافت می کنند و آن را مثلاً روی دلار آمریکا و یا به صورت مچاله شده تحویل می دهند. فیلترها بر روی لایه ی فعال و یا ناحیه ی انتخابی (در صورت وجود) اعمال می شوند.
فیلترها از طریق منوی Filter در دسترس هستند. منوی فوق به صورت زیر است:
فصل هشتم فیلترها
با انتخاب Filter Gallery پنجره ی گالری فیلترها باز می شود. فیلترهای این پنجره اختصاصی خودش بوده و ارتباطی با سایر فیلترهای موجود در منوی Filter ندارند.
فصل هشتم فیلترها
گالری فیلترها شامل سه ستون است که ستون سمت چپی پیش نمایشی از تصویر نهایی به نمایش می گذارد. ستون وسط شامل لیست فیلترها به صورت دسته بندی شده و ستون سمت راست شامل تنظیمات هیتلر انتخاب شده است. در بالای تنظیمات هیتلر منویی آبشاری وجود دارد که امکان انتخاب هیتلر از آن جا هم ممکن است (البته وقتی در ستون وسط به صورت دسته بندی شده و به همراه پیش نمایش هستند دلیلی ندارد از آن استفاده کنیم).
در پایین ستون سمت راست لیستی شامل فیلترهای استفاده شده قرار دارد. با استفاده از آیکون ورقه ی کاغذ می توان فیلترهای دیگری را هم بر روی تصویر اعمال کرد. دقت کنید که در این لیست اولویت اهمیت دارد (برای مثال «موجدار کردن و بعد آبرنگی کردن لایه» با «آبرنگی کردن و بعد موجدار کردن لایه» خیلی تفاوت دارد).

 

 

admin
11 فوریه 2017
1679 بازدید